MARKABONUSGİRİS
5000TL
8000TL
5000TL
5000TL
3000TL
5050TL
4000TL
1500TL
4000TL
5000TL
2000TL
6500TL
8000TL
3000TL
5000TL

Online Poker Kartları Anlamları Nelerdir?

Kart oyunları denildiği zaman birçok kişinin aklına hemen poker gelmektedir. En saygın kumarhane oyunlarından birisidir. Poker kartları üzerinden katılımı anında yerine getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra poker oyun kartları çeşitlilik arz etmektedir. Bir deste kullanılmasından ötürü bunların klasik olduğunu rahatlıkla söylemek mümkündür. Poker oyun siteleri ise birçok değişik marka anlamına gelmektedir. Bunlar yabancı şirketler olmalarının yanı sıra erişim en son alan adı üzerinden tamamlanmaktadır. Tabi ki poker canlı oyun katılımı sadece bilgisayarlar ile yapılan bir işlem değildir. Aynı zamanda bunun mobil uyumunun bulunması büyük bir avantaj demektir. Adresin başarılı bir biçimde yazılmasının ardından saniyeler içinde online olabilirsiniz. Poker siteleri güncel linki güvenli olmasının yanı sıra resmi site en kısa süre içinde açılmaktadır. Blog sitemiz işte bu noktada daha farklı bir seçenek olarak karşınıza çıkmaktadır. Çünkü en son alan adının yazılmasına gerek kalmadan tek tıkla erişim fırsatını sunmaktadır.

Poker Genel Oyun Kuralları Nelerdir?

Poker kartları üzerinden hemen oyun katılımını yapmadan önce bunun genel kurallarını net olarak bilmek şarttır. Katılımcıların sayısı farklılık göstermektedir. Ancak özellikle en bilinen poker oyunlarında 2 kişi alt limit olarak dikkat çekmektedir. En fazla 10 kişinin oyunda olmasının ardından başlamaktadır. Bunun yanı sıra bazı poker türlerinde daha az oyuncunun olması temel bir kuraldır. Örneğin Türk pokerinde maksimum 5 oyuncu bulunur.

Tabi ki canlı bir şekilde oynanmasından ötürü bir krupiye oyun içinde bulunmaktadır. İşte bu kişi dağıtım yapmaktadır. Poker kartları her oyuncu için 2 tane olması şartı ile verilmektedir. Bu kartların kontrol edilmesi sonrasında ise turlar başlar. Bu turlar sırasında el durumunun göz önünde bulundurulmasının ardından konuşmak gerekmektedir.

Poker kartları buna ek olarak her tur sırasında yere de açılmaktadır. Bu sırada kartları aldıktan sonra en son durumu ve dizilimi buradan kontrol edebilirsiniz. Burada unutulmaması gereken detay ise en iyi değerli ele sahip olmaktır. Bunun yakalanmasının ardından kazanabilirsiniz.

Poker oyununda önemli detaylardan birisi şanslı olmaktır. Aynı zamanda global anlamda sonuç veren çok farklı poker taktiklerini de kullanmak mümkündür. Poker kartları değerlerinin bilinmesi mühimdir. Oyun katılımını değişik işletmeler üzerinden en kısa zaman dilimi içinde tamamlayabilirsiniz. İlgili markaların hem güvenli hem de lisanslı olmasına dikkat etmek şarttır. Bu açıdan bakıldığında oynaması keyiflidir.

Poker Kartları Ne Demektir?

Bu oyunda tek deste kullanılmaktadır. Hem Texas Holdem hem de diğer birçok versiyonunda kurallar farklılık göstermemektedir. Buna göre deste sayısı bir olmasından ötürü 52 tane kart karşımıza çıkmaktadır. Elbette bunlar oyuna katılımı sağlayan kişiler açısından bakıldığında çok büyük bir öneme sahiptir.

Hem kartların renkleri hem de değerleri kazanan kişiyi belirlemektedir. Burada dikkat çeken daha farklı bir husus daha vardır. Oyunda bulunan bir kartın hiçbir anlamı yoktur. Tek başına bunun değerli olup olmadığını bilmek gibi bir durum söz konusu değildir. Nedeni ise kartların bir arada olmasının ardından dizilimde etki göstermesidir.

Poker kartları üzerinden el dizilimi yaparken bunun maksimum 5 olması gerektiğini hiçbir şekilde unutmayınız. Bunu hem dağıtılan kartlar hem de yere açılan kağıtlar üzerinden en kısa zaman dilimi içinde tamamlayabilirsiniz. Bu açıdan bakıldığında kartların çok büyük bir önemi mevcuttur.

Poker Kartları Özellikleri Nelerdir?

Poker kartları özellikleri denildiğinde tabi ki ilk olarak takımlara bakmak gerekmektedir. Bunun bir diğer adı ise renk olarak karşımıza çıkmaktadır. Kupa bunlardan birisidir. Rengi kırmızı olmasının yanı sıra İngilizcede Hearts olarak tanımlanmaktadır. Özellikle renginin aynı olmasından ötürü öne çıkan diğer takım ise karodur.

Elbette bu oyunda iki farklı takım daha mevcuttur. Ancak bu iki kart türünde de rengin siyah olduğunu hiçbir şekilde unutmamak mühimdir. Sinek bunlardan ilki olmasının yanı sıra Clubs adıyla ifade edilmektedir. Poker kartları denildiğinde son olarak maçanın da oyunda yer aldığını eklemek şarttır.

Buna ek olarak sayılar yani rakamları da bilmek gerekiyor. Klasik bir poker oyununda en düşük rakam 2 şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Sırası ile 3,4,5 diye devam etmektedir. Resimsiz sayıların en sonuncusu 10’dur. İşte bunun ardından joker veya bir diğer isimle vale, kız ve son olarak papaz gelmektedir.

Poker Kartları Üzerinden Nasıl Sıralama Yapılmaktadır?

Poker kartları sayesinde farklı sıralamaları yaparak tabi ki oyunda kazanım elde edebilirsiniz. En düşük değere sahip ele baktığımızda bunun adı yüksek karttır. Bu dizilim içinde bulunan kartların birbiri ile hiçbir alakası yoktur. Bundan dolayı genel olarak beş benzemez de denilmektedir. Poker kartları böyle olduğunda ilgili oyunda kazanmak mümkün değildir.

Bunun yanı sıra değersizlik konusunda bir diğer el ise per olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada ise renkler aynı değildir. Sadece 2 kart aynıdır. İşte bu dizilimin de değerinin düşük olması çok büyük bir dezavantaj olarak tanımlanmaktadır. Değerli ellere doğru bir sıralama söz konusu olduğunda ise döper, set, kent, renk, ful, kare gibi ellerin bulunduğunu görebilirsiniz.

Poker kartları üzerinden en değerli iki eli de duruma göre oluşturmak mümkündür. Bunlardan birisi sıralı renk olarak bilinmektedir. En değerli ikinci el olduğunu görebilirsiniz. Ardışık 5 kart olmasının yanı sıra renkleri de aynıdır. Son olarak ise hemen royal flush diziliminden bahsetmek şarttır. İşte burada rengi aynı ardışık kartlar karşımıza çıkmaktadır. Buna göre A, K, Q, J ve son olarak 10 bunun en iyi örneğidir.

Poker Oyun Hamleleri Nelerdir?

Oyun katılımın yapılmasının ardından tabi ki özel hamlelerin söz konusu olduğunu görebilirsiniz. Poker kartları bunun için kullanılmaktadır. Bunları ise şöyle sıralamak gerekmektedir;

  1. Blöf bunların arasında özellikle en çok ilgi görenlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun temel nedenlerinden birisi kullanımının basit olmasıdır. Çünkü bu sayede el durumu çok kötü olsa bile para kazanma fırsatının sahibi olabilirsiniz. Özellikle kesinlikle kazanmak zorunda olanların tercih ettiği bir sistemdir. Fakat bunun karşı taraf üzerinden anlaşılması durumunda yüksek miktarlı kayıplar beraberinde gelmektedir.
  2. Bunun yanı sıra el durumuna göre betin aynen kabul edilmesi de mümkündür. Oyundaki bir diğer katılımcı bahsi arttırdığı zaman buna evet diyerek oyunda devam edebilirsiniz.
  3. Tabi ki burada dikkat çeken daha farklı bir hamle ise bahis tutarının artırılmasıdır. İşte bunu dilediğiniz gibi yapmanız basittir. Fakat unutulmaması gereken detay ise tabi ki zaman zaman bunun belli riskleri de beraberinde getirmesidir.

Tüm bunlardan farklı olarak pas diyerek oyundan çıkabilirsiniz. İşte bunun anlamı artık oyunda kalmamaktadır. Eğer el durumu çok kötü ise işte bu tip bir hamleden kaçınmamak şarttır. Elbette poker oyununda bulunan hamleler hakkında bilinmesi gereken daha farklı bir detay ise şans faktörünün öne çıkmasıdır. Bu ise kazanan kişiyi net olarak belirlemektedir.

 

Poker Türleri Poker Terimleri
Five Card Draw Pot
Pineapple Poker Call
Texas Holdem Raise
Razz Fold